Scroll Top

RIZA ŞEHRİ AKADEMİSİ

Rıza Şehri Akademisi, “Neden bağımsız bir akademiye ihtiyacımız var” çağrısı ile, 2023’te Hakikat Vakfına bağlı Dortmund ve Çevresi Alevi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen bir konferans ile kuruldu. Akademi, Aleviliğe dair bilimsel bilgi üretimine katkı koymak ve de bilimsel bilginin toplumsal gerçeklikle doğrudan ilişkini kurmak hedefiyle araştırma, eğitim ve akademik çalışmaları yürütmektedir. Alevi Ansiklopedisi, Rıza Şehri Akademi yönetimin kararı ve onayı ile Nisan 2024’te başlayan yeni bir çalışmadır. 

GÖNÜLLÜMÜZ OL

Alevi Ansiklopedisi’nin gönüllüsü olabilir, bilgi, beceri ve deneyimlerini bu değerli çalışma için sunabilirsin. E-Mail adresimiz üzerinden hemen bizimle iletişime geçebilirsin.

Ferhat Tunç
Sanatçı

En büyük yolculuk aslında atılan ilk adımla başlar. Bu adımı atanları ve bu yolculukta yola talip olacakları şimdiden kutluyorum.

Elif Eralp
Milletvekili

Özellikle tarihin sık sık çarpıtıldığı ve siyasi olarak kullanıldığı günümüzde, bir Alevi Ansiklopedisi’nin yazılması, Alevilerin kendi tarihlerini yazması, geleneklerin aktarılması ve Alevilik tarafından ortaya çıkarılan birçok iyi şeyin hatırlatılması çok büyük bir adım olacaktır.

Ali Gül Özbek
Haringey Eski Bld.Bşk.

Çağımız dünyasında hak ve hakikat yolu kendi ansiklopedisini yazıyor. Gelin hep birlikte destek olalım, bir olalım birlikte olalım.

Ali Koçak
Hakyolu Talibi

Gelecek kuşaklara kendi tarihimizi kendimiz yazarak bir bilgi deryası oluşturmak istiyoruz.  Taliplik yolunda, hak yolunda, edebi, erkanı, gerçeği öğrenmek istiyorsanız bize katılın. Cümlenize aşkı niyazlarımı sunarım.

Alevi Ansiklopedisi'ne destek ver, hakikate sahip çık !

PROJE EKİBİMİZ

Alevi Ansiklopedisi, alanlarında deneyim sahibi proje koordinasyonu tarafından yürütülmektedir.

Kampanya Kordinatörü

Alevi Ansiklopedisi kampanyalarından sorumlu, yarı zamanlı çalışma arkadaşları arıyoruz. Bu özellikleri taşıyorsan, özgeçmişinle birlikte başvurabilirsin. 

Sivil Toplum Deneyimi
75%
Online ve Offline Kampanya Deneyimi
100%
İyi Derecede İngilizce veya Almanca Bilgisi
70%
Alevilik Araştırma ve çalışmalarına ilgi duymak
85%
Almanya'da ikamet ediyor olmak
100%
Başvur

  İLETİŞİM
  Alevi Ansiklopedisi hakkında daha fazla bilgi için hemen iletişime geçebilirsin.

  Adres

  Körnebachstraße 49-51, 44143 Dortmund, Almanya

  E-mail

  info[at]aleviansiklopedisi.com

  Telefon

  +49 155 6662 3387